Ailenizin Japonu!

Japonya'ya dair "kulaktan dolmayan" bilgiler

Tokyo’da Japon Mutfağı Dersleri


Yıllardır gelen gidene Japon yemeklerini, mutfağını tanıtmak, ancak iyi bildiğimiz bir kaç Japon restoranına yapılan ziyaretler veya evlendikten sonra evde hazırlanılan Japon yemekleri ile sınırlı kalırdı. Ancak, yakın bir zamanda Yoşimi Daido’nun basit ama dahiyane fikri “Tokyo Kitchen” ile, kısa süreliğine Tokyo’ya gelecekler için eşsiz bir fırsat daha doğdu. Şu an için Tokyo gezisi için Trip Advisor’da 100% tatminle, 1 numaralı etkinlik olarak verilmekte!

İlk Elden Öğretilen Japon Mutfağı

Piyasada zebil ziyan kurs, ders, olsa da, Yoşimi’ninki kadar içerik olarak basit olup da, Japon mutfağını temsil eden bir eğitmen bulmak zorç Üstelik bir veya bir kaç çeşit yemeğin yapılışı şef Yoşimi tarafından harikulade bir sevecenlik, hüner ve heyecanla, üstelik ağzından bal damlayarak, keyif aldırarak öğretilmekte. Açıkçası, Japon yemeklerinden, içindekilerden haberdar olmasanız da, azıcık mutfak işlerine aşina iseniz, kesinlikle zevkli bir etkinlik. Mutfaktan hoşlananlara, yeni bir kültürü yerinde görmek isteyenlere bulunmaz Hint kumaşı!

5233228_orig

Neden Gitmeliyiz?

1 kişiden 7 kişiye kadar katılımın olabildiği ve isteğinize bağlı olarak (önceden haberleşilerek) yapmak istediğiniz yemeği seçebilecek olduğunuz, süper esnek yapısı bir ayrıcalık. Kişi başı 7560 JPY gibi makul bir fiyat ile ilk ağızdan bilgilerin alınması, ama bunu Tokyo’daki kısıtlı zamanınızı çalmadan yapabilmesi, burayı ayrı kılan.

Konum itibariyle Asakusa’da olduğu için, gezinizin ilk durağı Yoşimi’nin mutfağı olursa, 10 – 13 arasında beraberce hazırladıklarınızı öğle yemeği olarak güzelce yiyerek ve geziniz için bir Tokyo müdaviminden ipuçları alarak devam etmeniz olası. Daha ayrıntılı bir geziyi, bir rehber eşliğinde talep ederseniz, Yoşimi bunu da ayarlamaya hazır.

1506662_674504242669199_5319824335809199937_n

Son olarak bir diğer saklı hazine de kimono denemesi yapabilecek oluşunuz. Özellikle Tokyo’dan başka yerleri görme şansınız yoksa, Tokyo içinde bu hizmeti almanız pek kolay değil.

Buram buram reklam kokan hareketler bunlar ama, arkadaşımız için feda olsun!

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için: http://www.asakusa-tokyokitchen.com/classes.html

Yorumlarınız için...!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Gelişmeler emailinize gelsin!

Bana Ulaşmak İçin

semihsunkar(at)gmail...
Hemen hemen 7/24!

ZİYARETÇİLER

  • 619,219 kere geldiler...!

İçindekiler

%d bloggers like this: